Мобільний телефон міської ради - 0970982508 24 січня 2018 року о 14:00 год. відбудеться чергове засідання виконавчого комітету Красилівської міської ради1 лютого 2018 року о 14:00 год. відбудеться чегове зсідання 18-ї сесії Красилівської міської радиРеєстраційний відділ працює за новою адресою: пл.Незалежності, 2 (адмінбудинок, 1-ий поверх)
пошук на сайті
Електронна приймальня Верховна рада Нормативні акти України Урядовий портал Хмельницька обласна рада Свято-Троїцький храм УПЦ Київського Патріархату Асоціація міст України Безоплатна правова допомога

Красилівська міська рада » Оголошення » Порядок державної реєстрації народження дитини

Порядок державної реєстрації народження дитини

Оголошення (10.11.2016)

  Загальними підставами виникнення прав та обов'язків матері, батька, та дитини є: по перше, фактичне походження дитини від матері і батька, тобто біологічна ознака; по друге, засвідчення походження дитини державним органом реєстрації актів цивільного стану, тобто юридична ознака.

Умовно , походження дитини, можна класифікувати на:

- дітей, народжених від  батьків, що перебувають у шлюбі;

- дітей, народжених від   батьків, які в шлюбі не перебувають, але щодо яких визнається  батьківство;

- дітей, народжених одинокою матір'ю;

- дітей, народжених в результаті застосування репродуктивних медичних технологій.

Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб. Дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу визнається такою, що походить від подружжя, однак, якщо у цей період мати дитини зареєстувала шлюб із іншою особою, то вважається, що батьком дитини є чоловік  у повторому шлюбі. Подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до державного органу реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнання чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір'ю дитини заяви про визнання батьківства. Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу внаслідок смерті чоловіка, походження дитини від батька може бути визначене за спільною заявою матері та чоловіка, який вважає себе батьком. 

 Якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі документа закладу охорони здоров'я, походження ж  від батька  може визначатися за їх спільною заявою. Така заява може бути подана як до, так і після народження дитини до державного органу реєстрації актів цивільного стану. Чоловік, який не перебуває у шлюбі з матір'ю дитини, може одноосібно подати до державного органу реєстрації актів цивільного стану заяву про визнання себе батьком дитини, мати якої померла або оголошена померлою, визнана недієздатною, безвісно відсутньою, позбавлена батьківських прав, або якщо мати дитини не проживає з нею не менш як шість місяців і не проявляє про неї материнської турботи та піклування.

 При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, коли  немає чоловіка, який хоче визнати батьківство, у книзі реєстрації народження запис про батька провадиться в такому порядку: прізвище та громадянство батька  записується за прізвищем та громадянством матері,  ім'я та по батькові -  за її вказівкою. Однак такі відомості не мають на увазі конкретну особу у ролі батька та не несуть ніяких юридичних наслідків.

 У разі перенесення в організм іншої жінки ембріона людини, зачатого подружжям в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, батьками дитини є подружжя. Подружжя  також визнається батьками дитини, народженої дружиною після перенесення в її організм ембріона людини, зачатого її чоловіком та іншою жінкою в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій. А також у разі народження дружиною дитини, зачатої в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, здійснених без участі чоловіка але за його письмовою згодою, він записується батьком дитини.

Загальною підставою для реєстрації народження є  документ закладу охорони здоров'я про народження жінкою дитини, який називається  Медичне свідоцтво про народження.

 У разі народження дитини поза  закладом охорони здоров'я державна реєстра-ція народження  проводиться на підставі Медичної довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (цей документ затверджений наказом Міністерством охорони здоров'я України  №545 від 08.08.2006 форма 103-1/о) та Висновку про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я, який видає на письмову заяву батьків медична консультативна комісія при департаментах охорони здоров'я   обласних державних адміністрацій.

 Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця від дня народження дитини. Сімейним кодексом України обов'язок  вчасної реєстрації народження покладено на батьків. Невиконання цього обов'язку є підставою для покладення на батьків відповідальності, передбаченої Кодексом України про адміністративні правопорушення, а саме, накладення штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 Якщо заява про державну реєстрацію народження дитини надійшла після закінчення одного року з дня народження дитини до досягнення нею 16 років, то державна реєстрація народження проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання дитини на загальних підставах. У цих випадках одночасно з Медичним свідоцтвом про народження дитини батькам необхідно  подати довідку з місця проживання дитини.

 У разі ж якщо дитині виповнилося понад 16 років і державна реєстрація народження за певних обставин не була проведена, то така реєстрація може бути проведена відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання дитини за її особистою заявою з пред'явленням паспорта.

Начальник Красилівського районного відділу державної реєстрації актів цивіль-ного стану З.Шевченко