Мобільний телефон міської ради - 0970982508 27 травня 2019 року о 13-00 год. відбудеться позачергова 23-я сесія Красилівської міської радиРеєстраційний відділ працює за новою адресою: пл.Незалежності, 2 (адмінбудинок, 1-ий поверх)
пошук на сайті
Електронна приймальня Верховна рада Нормативні акти України Урядовий портал Хмельницька обласна рада Свято-Троїцький храм УПЦ Київського Патріархату Асоціація міст України Безоплатна правова допомога Проект Плану (Програми) соціально-економічного розвитку Красилівської міської ради

Красилівська міська рада » Міський голова » Звіт міського голови про діяльність виконавчого комітету за 2010 рік

Звіт міського голови про діяльність виконавчого комітету за 2010 рік

Міський голова (06.02.2011)

Завдяки прагматичній спрямованості виконавчого комітету, відсутності популістсько-критиканського підходу до розв’язання стратегічних питань розвитку міста вдалося забезпечити нормальне функціонування міського господарства у рік економічної кризи та досягти певних позитивних результатів.

Серед пріоритетних напрямків діяльності виконавчого комітету у звітному періоді слід відзначити підвищення ефективності комунального господарства міста, сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, розвиток виробничої сфери, залучення інвестицій у житлове будівництво, розв’язання соціальних проблем міської громади.

Реалізації визначених пріоритетів була підпорядкована організаторська робота виконавчого комітету на протязі 2010 року.

Виконавчим комітетом, апаратом міськвиконкому у 2010 році підготовлено для прийняття радою ряд місцевих програм, зокрема:
- Програму соціально-економічного розвитку міста на 2010 рік;
- Програму благоустрою міста на 2010 рік;
- Програму фінансової підтримки статутної діяльності громадської організації «Красилівська міська рада ветеранів Хмельницької області» на 2010-2012 роки;
- Програму «Зелений Красилів».

За підтримки депутатів міської ради на протязі 2010 року продовжували реалізовуватись раніше прийняті програми, це:
- “Питна вода м. Красилова на 2007-2020 роки”;
- Програма запровадження енергозберігаючих технологій в дошкільних закладах міста на 2008-2012 роки;
- Правила етичного ставлення до безпритульних тварин та регулювання їх чисельності гуманним та цивілізованим шляхом в м. Красилові на 2007 - 2011 роки;
- Програма ліквідації наслідків підтоплення території м. Красилова на 2008 - 2010 роки;
- Програма поводження з твердими побутовими відходами на території м.Красилова на 2006-2011 роки;
- Програма розвитку культури і спорту на 2009-2012 роки;
- Програма модернізації та диспетчеризації ліфтового господарства м.Красилова на 2009-2010 роки;
- Програма розвитку вулично-дорожньої мережі та утримання автомобільних доріг в м.Красилові на 2009-2012 роки;
- Програма охорони навколишнього природного середовища м.Красилова на 2009-2015 роки;
- Міська комплексна програма соціального захисту населення «Турбота» на 2009-2012 роки;

За звітній період відбулося 17 засідань виконавчого комітету та прийнято 467 рішень виконавчого комітету.

Виконавчим комітетом міської ради у 2010 році проводилась робота по підготовці на розгляд сесій міської ради проектів рішень, направлених на найбільш ефективне використання власності територіальної громади міста та управління міським комунальним господарством.

Поквартально заслуховувались звіти керівників комунальних підприємств міста щодо фінансової та господарської діяльності, про стан заборгованості із виплат заробітної плати комунальними підприємствами міста, про роботу житлово-комунальних підприємств та організацій міста по наданню платних послуг населенню. Станом на 1 січня 2011 року комунальні підприємства міста не мали заборгованості по виплаті заробітної плати та внесках до Пенсійного фонду України, хоча всі комунальні підприємства у 2010 році працювали збитково.

З метою оперативного управління господарськими і соціальними процесами видано 391 розпорядження міського голови.

З метою виконання Закону України «Про звернення громадян», апаратом міськвиконкому на протязі 2010 року вживалися заходи щодо вдосконалення роботи зі зверненнями громадян, якості їх розгляду. На особистому прийомі у міського голови побувало 173 громадян.

За січень-грудень 2010 року надійшло 1652 письмових звернень, в тому числі 119 колективних, 395 звернень отримано на особистому прийомі апаратом міськвиконкому Всього за вказаний період до міської ради звернулися 2047 громадян.

З усіх письмових звернень 821 розглянуто за засіданні виконавчого комітету і прийнято відповідні рішення.
Питання щодо звернень громадян періодично заслуховується на засіданнях виконавчого комітету. Аналіз повторних та колективних звернень проводиться систематично. Значна кількість громадян звертається повторно до органів вищого рівня з проханням винайти можливість виділити квартири або земельні ділянки позачергово, не маючи на це законних підстав.

Колективно мешканці звертаються з питань комунального господарства та благоустрою, експлуатації та ремонту житлового фонду, перебійного теплопостачання.
Значна увага приділялась вирішенню проблем, з якими звертаються інваліди, ветерани праці, інші пенсіонери, учасники війни та бойових дій, члени багатодітних сімей, одинокі матері та інші громадяни, які найбільше потребують соціального захисту та матеріальної підтримки. Їх звернення розглядалися в установлений законом термін.

Для забезпечення більш ефективної роботи зі зверненнями громадян, апаратом міськвиконкому ( згідно графіка) здійснювався прийом громадян у вихідні дні ( субота з 8-00 до 12-00) та вечірні години ( щоденно). Особлива увага приділялася розгляду звернень ветеранів війни та праці, учасників бойових дій, інвалідів, пенсіонерів; питання зазначеної категорії громадян вирішувалися першочергово.

Значна кількість звернень, що надійшли стосується соціального захисту жителів міста. На виконання цих звернень для 54 жителів міста із соціально незахищеної категорії громадян виділено матеріальної допомоги на суму 22750 грн.; двом мешканцям міста, які не мають природного газу, вирішено питання про надання пільги на тверде паливо.

Протягом 2010 року рішенням виконавчого комітету на квартирний облік прийнято 48 красилівчан. Станом на 01 січня 2011 року в місті на квартирному обліку на загальній черзі перебуває 505 громадян, з них 37 на позачерговій та 132 на першочерговій.

В лютому 2010 року виконавчим комітетом видано ордери на заселення 46 квартир, що придбані Державною іпотечною установою, з них: 10 – багатодітним сім’ям, 2- особам, що прирівненні до інвалідів війни, 3- особам, які брали участь у бойових операціях , 5- вчителям, 3- особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (1 та 2 категорії), 3 – одиноким матерям, 1- інваліду праці 2 гр.; працівникам силових структур виділено 18 службових квартир.

Крім того, виділено дві однокімнатні квартири з міського житлового фонду: ветерану збройних сил, та красилівчанину, який хворіє на тяжку форму хронічного захворювання. Вживалися заходи щодо покращення житлових умов мешканців, які проживають у гуртожитках міської комунальної власності.

На підставі звернень громадян депутатами міської ради, працівниками апарату міськвиконкому обстежено умови проживання 183 сімей на предмет призначення житлових субсидій та виділення матеріальної допомоги.

Виконавчим комітетом на протязі 2010 року здійснювався облік об’єктів торгівлі, розташованих на території міста та видача дозволів на їх розміщення, видано 147 дозволів на розміщення об’єктів торгівлі та 33 дозвола на розміщення об’єктів сфери послуг. Ведеться база даних по торгових об’єктах міста.

Протягом звітного року при міськвиконкомі працювала адміністративна комісія, якою на протязі 2010 року розглянуто 153 адміністративні справи, за якими винесено постанови.
На засіданні адміністративної комісії розглядалися протоколи про вчинення:
- правопорушень у користуванні енергією чи газом;
- порушень державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів;
- порушень правил тримання собак і котів;
- порушень правил торгівлі на ринках;
- куріння тютюнових виробів у заборонених місцях;
- розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на виробництві;
- доведення неповнолітнього до стану сп’яніння .

Керуючись Кодексом України про адміністративні правопорушення, постановами про накладення адміністративного стягнення за 2010 рік накладено штрафів на суму 6596 грн; сплачено добровільно – 2992 грн.

Постанови адміністративної комісії, по яких правопорушники не подали квитанції про добровільну сплату штрафу, були направлені до відділу Державної виконавчої служби Красилівського районного управління юстиції для примусового стягнення штрафу.

Протягом 2010 року рішенням виконавчого комітету 99 красилівчанам було надано дозвіл на будівництво та виготовлення документації на добудови до житлових будинків, господарських будівель та перепланування в середині будинків; надано 37 дозволів на виготовлення та погодження проектної документації на будівництво об’єктів на території міста; 7 жителів міста одержали дозвіл на будівництво індивідуальних житлових будинків.

На засіданні виконавчого комітету було надано пріоритет на користування місцем розміщення зовнішньої реклами та надано два примірники дозволів для погодження у відповідних установах наступним суб’єктам підприємницької діяльності: ПП Сінчук Г. К., ПП Молдавчук Н.О., СП ТОВ «Арсенюк-Штефанік», ПП Журавський Р. Ф., ТОВ «Медичний центр Родина», ПП Вальчук В.І., ПП Ленський М.К., ПП «Автогаз-Красилів», ДП «Красилівський агрегатний завод, ТОВ «Завод «Атонмаш». В результаті проведеної виконавчим комітетом роботи з приватними підприємцями та підприємствами, реклама яких на території міста розміщена з дотриманням вимог чинного законодавства, було надано дозволи на розміщення зовнішньої реклами та укладено договори на користування місцем розміщення зовнішньої реклами.
Рішенням виконавчого комітету створено технічну комісію з прийняття в експлуатацію малих архітектурних форм на території міста, в 2010 році видано акти технічної комісії про прийняття стаціонарних малих архітектурних форм до експлуатації двом приватним підприємцям ПП Крафт Г. О. та ПП Ружицькій Г. Е.

Прийняття рішень у сфері економіки вимагає від міської ради, її виконавчого комітету виваженого підходу, врахування інтересів причетних до процедури суб’єктів господарської діяльності. Тому необхідною передумовою є суворе дотримання при цьому вимог Закону України «Про головні засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Протягом звітного періоду в ході підготовки до прийняття регуляторних актів було дотримано всіх вимог законодавства.

З метою забезпечення своєчасного початку опалювального сезону, після збільшення ціни на газ, рішенням виконавчого комітету встановлено нові тарифи на послуги, що надаються Красилівським підприємством теплових мереж.

В липні минулого року на виконання Постанови КМУ №529 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» затверджено тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, що надаються Красилівською ЖЕК для 108 багатоквартирних будинків міста.

Протягом 2010 р. рішеннями виконавчого комітету зареєстровано 5 громадських організацій та 2 об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, видано свідоцтва про реєстрацію:
- громадська організація ,,Красилівська міська організація ,,Берегиня’’
- громадська організація ,,Родина-2010’’
- громадська організація ,,Красилівська міська організація ,,Гармонія’’
- громадська організація ,,Красилівська міська організація ,,Надія’’
- громадська організація ,,СІМ'Я-2010’’
- ОСББ ,,Добробут-2010’’ по вул. М.Грушевського, 129
- ОСББ ,,Калина-2010’’ по вул. Ярослава Мудрого, 7

Двічі на засіданнях виконавчого комітету розглядались питання «Про стан законності і правопорядку на території м. Красилів» та прийнято відповідні рішення.

Рішенням виконавчого комітету продовжено строки дії договорів оренди нерухомого майна (нежилих будівель, споруд, приміщень) комунальної власності територіальної громади міста Красилова для наступних орендарів: КП ,,Красилівське районне бюро технічної інвентаризації, Церкви Християн віри Євангельської (приміщення у міському будинку культури), фізичної особи-підприємця Длужневського А.І. (приміщення у міському будинку культури). В 2010 році в міський бюджет надійшло майже 40 тис.грн орендної плати, яка використовувалась на покращення матеріально-технічної бази нерухомого майна міської комунальної власності.

Незважаючи на численні звернення виконавчого комітету, не звільнено приміщення в міському будинку культури приватним підприємцем Андрющенко О.С., яке до 2009 року використовувалось під бар «Ріо». Вимушеним кроком виконавчого комітету є звернення до Господарського суду і стягнення відповідно до чинного законодавства, подвійного розміру орендної плати за весь період, до фактичної передачі приміщення міському будинку культури.

Виконавчим комітетом у 2010 році надано дозвіл фізичній особі-підприємцю Приймаку Б.В. на проведення дискотек в приміщенні міського будинку культури. Також виконавчим комітетом надано дозвіл керівнику міської громадської організації танцювально-спортивного клубу ,,Стиль’’ Липко Н.В. на проведення занять зі спортивно-бального танцю у ДНЗ №4 ,,Сонечко’’ та ДНЗ №6 ,,Ромашка’’.

У 2010 році на засіданні виконавчого комітету розглянуто:
звернення голови асоціації підприємців Красилівського району малого та середнього бізнесу Вальчука Василя Івановича щодо внесення змін до рішення виконавчого комітету від 31.03.2009 року № 1153 ,,Про розпорядок роботи торгових об’єктів на території міста у нічний час’’ в частині надання дозволу власникам магазинів ,,Конвалія’’, ,,Гетьман’’, ,,Фараон’’ здійснювати торгівлю в нічний час продуктами харчування, крім алкогольних напоїв, та встановити граничний режим роботи магазинів, торгових відділів, секцій, які торгують алкогольними напоями з 6-00 до 23-00, за результатами якого прийнято рішення від 22.06.2010 року № 1694, яким з метою забезпечення охорони громадського порядку та безпеки жителів міста, зменшення впливу споживання алкогольних напоїв на здоров’я населення, виховання у підростаючого покоління здорового способу життя;
відмовлено у внесенні зазначених змін до рішення виконавчого комітету від 31.03.2009 року № 1153 ,,Про розпорядок роботи торгових об’єктів на території міста у нічний час’’;

Щодо пасажирських перевезень по місту, слід відзначити, що на теперішній час укладено договори на здійснення пасажирських перевезень в місті з двома приватними підприємцями-перевізниками - Маршалом Валентином Дмитровичем та Павловською Антоніною Іванівною, які обслуговують чотири маршрути. Нажаль до них є серйозні зауваження. У зв’язку із численними скаргами жителів міста щодо недотримання графіків руху зазначеними приватними підприємцями – перевізниками, створено комісію по обстеженню дотримання графіків руху, умов конкурсу, умов Договору про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Красилів. В результаті обстеження було складено акти про порушення умов Договору та надіслано даним перевізникам з вимогою надати письмові пояснення щодо даних порушень і попереджено, що Договір про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування буде розірваний з ініціативи Красилівської міської ради, якщо Перевізник неодноразово порушив умови Договору. Відсутність конкуренції на ринку пасажирських перевезень призвела до того, що у конкурсі на здійснення вказаної діяльності, брали участь по одному претенденту на маршрут і вибирати конкурсній комісії не було з чого.

Окремо слід відмітити ефективність використання основного багатства громади міста – землі. Станом на 01 січня 2011 року загальна кількість укладених договорів між міською радою та фізичними і юридичними особами становить 116.

В червні 2010 року міською радою було затверджено нову технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель м. Красилів, у зв’язку з чим виконавчим комітетом було укладено 99 додаткових угод до договорів оренди землі. В результаті проведеної роботи, забезпечено суттєве збільшення дохідної частини міського бюджету по надходженню орендної плати за землю від юридичних та фізичних осіб, а саме:
- у 2010 році до міського бюджету надійшли кошти за оренду землі від юридичних осіб в сумі 520 431,10 грн., фізичних осіб – 164 993,26 грн.

Справляння плати за оренду земельних ділянок фізичними і юридичними особами на території міста у 2010 році збільшилось на 136 відсотків по відношенню до 2009 року.

Однак деякі приватні підприємці та підприємства, які орендують землю в Красилівської міської ради не привели у відповідність до чинного законодавства розмір орендної плати за орендовані земельні ділянки.
Також на території міста є ряд земельних ділянок, що використовуються юридичними особами без укладених договорів оренди.

Залишається невирішеним питання використання земельних ділянок юридичними особами, які після реорганізації не оформили документи на право користування земельними ділянками та не уклали договорів оренди, і здійснюючи свою діяльність продовжують користуватись державними актами на право постійного користування землею, які втратили свою чинність, і як результат маємо суттєві втрати міського бюджету.
Виконавчим комітетом підготовлені матеріали для звернення до суду, в разі ухилення орендарів від підписання додаткових угод до договорів оренди землі в частині зміни розміру орендної плати.

Надається відповідна інформація міжрайонній державній податковій інспекції у Красилівському районі для здійснення контролю за сплатою орендної плати за землю.

В загальному, щорічне збільшення дохідної частини міського бюджету давало змогу щорічно значно збільшувати видатки на освіту. Так, у 2010 році на розвиток та утримання дошкільних закладів міста було виділено 4773,9 тис.грн., що на 23 % більше ніж у 2009 році.

Протягом 2010 року забезпечувався подальший розвиток дошкільної освіти міста.

Міською радою прийнято рішення про безкоштовне харчування в ДНЗ дітей - сиріт , дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою ( піклуванням), дітей, які постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС, дітей – інвалідів, які відвідують групу ранньої соціальної реабілітації; 50 відсотків складає плата за харчування для дітей з багатодітних сімей.

Рішенням виконавчого комітету затверджено списки дітей перших двох років життя із малозабезпечених сімей, що проживають на території м. Красилова, які підлягають безкоштовному харчуванню на молочній кухні.

На засіданні виконавчого комітету розглядалось питання ,,Про збільшення наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів міста’’, і зважаючи на низьку відвідуваність груп, прийнято рішення про збільшення спискової чисельності, що суттєво покращило ситуацію з черговістю у дитячі садки. Затверджено положення про порядок набору дітей до дошкільних навчальних закладів міста Красилів. В грудні минулого року в дошкільному закладі №4 відкрито додаткову групу для дітей трьохрічного віку. На даний час проблемою залишається влаштування в дитячі садки міста дітей віком від двох до трьох років. Повністю забезпечено дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку.

У центрі уваги виконавчого комітету постійно перебували питання соціального захисту жителів міста. На кінець 2010 року на обліку перебувало 95 дітей-інвалідів, до дня Святого Миколая їм організовано концерт в районному будинку культури з вручення матеріальної допомоги (по 50,0 грн) та подарунків.

У 2010 році по мірі необхідності вживалися заходи щодо розв’язання проблем дитячої бездоглядності, поліпшення становища дітей, які опинилися в складних і надзвичайних умовах, створення належних умов для їх соціальної реабілітації. Протягом року спільно із службою у справах дітей проводились обстеження і відповідно приймались рішення про направлення дітей до Кризового центру первинної медико-соціальної реабілітації при Красилівській ЦРЛ, притулку для дітей служби у справах дітей Хмельницької ОДА, Центр соціально-психологічної реабілітації „Щасливе дитинство” .

З метою захисту прав неповнолітніх дітей, виконавчим комітетом не одноразово слухалися питання про виконання батьківських обов’язків жителями міста, які перебувають в складних життєвих обставинах (сім’ї Морозюк Н.Г., Польгуй В.В., Жуганової І.В., Федорчук Н.А., Лукіянюк І.О., Завойської О.Я.).

Рішенням виконавчого комітету зарезервовані дві кімнати в гуртожитку міської комунальної власності по вул. М.Грушевського, 1,,А’’ для проживання дітей-сиріт, які повертаються із інтернатних закладів на постійне місце проживання до м. Красилів.

З метою захисту майнових прав неповнолітніх, виконкомом міської ради надано 24 дозволи на вчинення правочинів стосовно житлових приміщень, право власності на які або право користування якими мають діти. За неповнолітньою Поліщук В. С., 1998 року народження, збережено квартиру № 72 по вул. Ярослава Мудрого, 11 протягом усього часу її перебування в прийомній сім’ї.

У 2010 році виконавчий комітет прийняв рішення клопотати перед районною державною адміністрацією про присвоєння звання матері-героїні України для девятьох жінок-красилівчанок.

Виконавчим комітетом протягом 2010 року підтримувались всі ініціативи міського центру «Спорт для всіх» щодо пропаганди здорового способу життя, занять фізичною культурою та спортом. За 2010 рік в місті були проведені ряд змагань з футболу, з міні футболу, турнір ветеранів з гандболу, в якому приймали участь працівники багатьох підприємств та організацій міста.

В грудні минулого року на засіданні виконавчого комітету заслуховувся звіт про діяльнісь міського будинку культури. Слід відмітити, що на його базі на сьогоднішній день організована робота з населенням різних вікових категорій. Працюють танцювальний гурток, гурток вокального співу, вокально-інструментальний гурток, шахматний гурток для людей старшого віку та гурток вуличного танцю «Брейк-данс». Після звільнення приміщення колишнього бару «Ріо», буде організовано хореографічний гурток для дітей трьох вікових категорій. За ініціативи красилівчан старшого віку, на 2010 рік планується організація самодіяльного хору.

Залишається невирішеною проблема висвітлення діяльності виконавчого комітету та міської ради у власному засобі масової інформації. В 2010 році міська газета «Красилів сьогодні» не друкувалась. В зв’язку з обмеженням у фінансуванні, не планується вихід газети і на 2011 рік. Силами апарату міськвиконкому підтримується офіційний сайт міської ради та надаються матеріали для друку в газету «Красилівський вісник».