Мобільний телефон міської ради - 0970982508 Реєстраційний відділ працює за новою адресою: пл.Незалежності, 2 (адмінбудинок, 1-ий поверх)
пошук на сайті
Електронна приймальня Верховна рада Нормативні акти України Урядовий портал Хмельницька обласна рада Свято-Троїцький храм УПЦ Київського Патріархату Асоціація міст України Безоплатна правова допомога Проект Плану (Програми) соціально-економічного розвитку Красилівської міської ради

Красилівська міська рада » Новини » Питання роботи очисних споруд м. Красилів розглянуто постійною депутатською комісією міської ради

Питання роботи очисних споруд м. Красилів розглянуто постійною депутатською комісією міської ради

Новини (12.06.2018)

11 червня 2018 року провела своє засідання постійна депутатська комісія міської ради з питань  регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища (голова комісії Федченко В.О.), на якому розглянуто питання роботи очисних споруд Красилівського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства.  

Депутати заслухали начальника Красилівського ПВКГ Петрука М.А., який повідомив, що існуючі очисні споруди м. Красилів працюють з 1970 року і їх потужність на даний час становить 50 %  від проектної. Існуючі очисні споруди були спроектовані під біологічну очистку та із своєю функцією (біологічна очистка побутових стоків) справляються, що підтверджено неодноразовими лабораторними дослідженнями, у тому числі й незалежними. Однак, протягом останніх десятиліть до очисних споруд надходять стоки, склад яких містить такі хімічні сполуки, з якими біологічна очистка існуючих очисних споруд не справляється. Це - стоки пральних побутових машин, різних миючих засобів та стоки промислових підприємств. Не можна замовчувати також і про побутові стоки індивідуальних господарств міста та сіл поблизу р. Случ, які через відвідні каналі і струмки, без будь якої очистки, напряму скидаються до річки. Майже у кожному із навколишніх сіл є водогони та не має очисних споруд, а існуючі вигрібні ями в окремих дворогосподарства не є герметичними; в результаті – стоки попадають до поверхневих вод. З метою вирішення назрілого питання, до підприємства були запрошені представники київської компанії ,,Юнибуд Энерго Сервис’’, які провели дослідження, ознайомилися із роботою очисних споруд та надали рекомендації по впровадженню заходів щодо покращення їх роботи. Всі рекомендації фахівців були взяті до уваги, підприємством вжито ряд природоохоронних заходів щодо очищення стічних вод, що дало певні результати. На разі співпраця із компанією ,,Юнибуд Энерго Сервис’’ продовжується.

На прямий телефонний зв’язок, із присутніми на засіданні комісії, вийшов представник Хмельницької екологічної інспекції Ліщук О.І., який озвучив результати двох лабораторних досліджень екологічної інспекції, за якими результати першого зразка були в межах допустимих норм, а у другому – по окремих показниках дещо перевищені, що свідчить про скиди хімічних стоків промисловими підприємствами.

Зважаючи на те, що технологічна схема очистки стічних вод м. Красилів застаріла та не відповідає сучасним вимогам якості показників очистки, міський голова Островська Н.В. зазначила, що існує нагальна потреба в комплексній реконструкції каналізаційних очисних споруд. Тому, міською радою виділено 322,0 тис.грн. на розробку проекту ,,Реконструкція очисних споруд № 1 в м. Красилів Хмельницької області’’, орієнтовна вартість якої становитиме 35,0 млн.грн. Враховуючи те, що бюджет об’єднаної громади не спроможний фінансувати такий дороговартісний проект, міський голова запропонувала депутатам включити до порядку денного чергової сесії Красилівської міської ради, яка запланована на 19 червня 2018 року,  питання ,,Про звернення депутатів Красилівської міської ради Хмельницької області до Кабінету Міністрів України, Міністерства екології та природних ресурсів України щодо виділення коштів на реалізацію проекту ,,Реконструкція очисних споруд № 1 в м. Красилів Хмельницької області’’.

Постійна депутатська комісія міської ради з питань  регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища та інші депутати, котрі були присутні на засіданні, підтримали пропозицію міського голови Островської Н.В.

Міський голова також повідомила, що незалежною лабораторією проведено забір проб стоків, які надходять на очисні споруди. За результатами таких досліджень буде встановлено, які саме промислові підприємства скидають  свої стоки у міську каналізаційну мережу без попередньої очистки. Водночас, на всі підприємства міста, які мають промислові стоки, направлені листи щодо обов’язкового проведення попередньої очистки  стічних вод перед їх скиданням до централізованої системи водовідведення. У разі невиконання цих рекомендацій, стічні води підприємств не будуть прийматися до системи каналізації м. Красилів.

 

Постійна депутатська комісія міської ради з питань  регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища також розглянула звернення фізичних і юридичних осіб із земельних питань та проекти рішень, які плануються до розгляду на 8-й  сесії Красилівської міської ради.

 

Питання роботи очисних споруд м. Красилів розглянуто постійною депутатською комісією міської ради

 

Питання роботи очисних споруд м. Красилів розглянуто постійною депутатською комісією міської ради

 

Питання роботи очисних споруд м. Красилів розглянуто постійною депутатською комісією міської ради

 

Питання роботи очисних споруд м. Красилів розглянуто постійною депутатською комісією міської ради

 

Питання роботи очисних споруд м. Красилів розглянуто постійною депутатською комісією міської ради

protokol-vid-11.06.2018.doc [42 Kb] (завантажень: 1)