Мобільний телефон міської ради - 0970982508 Реєстраційний відділ працює за новою адресою: пл.Незалежності, 2 (адмінбудинок, 1-ий поверх)
пошук на сайті
Електронна приймальня Верховна рада Нормативні акти України Урядовий портал Хмельницька обласна рада Свято-Троїцький храм УПЦ Київського Патріархату Асоціація міст України Безоплатна правова допомога Проект Плану (Програми) соціально-економічного розвитку Красилівської міської ради

Красилівська міська рада » Новини » Нові заходи щодо посилення відповідальності за несплату аліментів

Нові заходи щодо посилення відповідальності за несплату аліментів

Новини, Оголошення (28.08.2018)

Нові заходи щодо посилення відповідальності за несплату аліментів

Красилівський районний відділ державної виконавчої служби повідомляє, що 03.07.2018 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», який набирає чинності з 28.08.2018.

Метою закону є створення економічних передумов для подальшого вдосконалення механізму забезпечення конституційного права дітей на достатній життєвий рівень та покращення матеріального забезпечення дітей у випадках, якщо батьки не дійшли згоди щодо способу утримання дітей і такий спосіб утримання дітей вирішується судом. Ухвалений нормативно-правовий акт, зокрема, удосконалює положення деяких законодавчих актів з метою недопущення відчуження майна боржником, внесеним до Єдиного реєстру боржників, зокрема, за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів за наявності заборгованості з відповідних платежів понад три місяці.

Збільшений розмір аліментів

Новий Закон передбачає мінімально гарантований розміру аліментів — це 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку:

- для дітей віком до 6 років - 779 грн. 50 коп.;

-від 6 до 18 років розмір аліментів складатиме 972 грн..

Мінімальний рекомендований розмір — це прожитковий мінімуму для дитини відповідного віку:

- для дітей віком до 6 років — розмір аліментів 1559 грн.;

- від 6 до 18 років - 1944 грн..

Якщо аліменти не сплачуються протягом 1 року, то їхня сума автоматично збільшується на 20%, якщо протягом двох років – на 30%, якщо ж аліменти не сплачуються більше трьох років, сума виплат збільшується на 50%.

Нові правила виїзду за кордон

Той із батьків, з ким після розлучення залишилася дитина, сам вирішує питання про її виїзд за кордон на термін не більше місяця. Якщо дитина виїжджає за кордон більше ніж на місяць, той з батьків, з ким живе дитина, також може не отримувати дозвіл – якщо інший з батьків заборгував аліменти більше ніж за чотири місяці. Тому, з ким дитина не живе, для вивезення її за кордон потрібна нотаріально завірена згода другого з батьків. Якщо йому такої згоди не дають, можна звернутися до суду – але тільки якщо немає заборгованості з аліментів.

Боржників не братимуть на держслужбу або звільнятимуть з неї 

Нововведення торкнуться і посадових осіб: на державну службу категорії "А" і категорії "Б" не може бути призначена особа, яка має заборгованість зі сплати аліментів на утримання дитини. Несплата аліментів особою, яка обіймає державну посаду категорії "А" або "Б", і виникнення заборгованості в розмірі 12 щомісячних платежів є причиною для зняття з обійманої посади.

Посилення відповідальності злісних неплатників аліментів

Боржнику можуть бути призначені суспільні роботи за несплату аліментів за три місяці. У разі вчинення протягом року повторного правопорушення, пов’язаного з несплатою аліментів, можуть бути призначені суспільно корисні роботи на строк від 240 до 360 годин. Раніше їхня тривалість могла становити від 120 до 240 годин. За ухилення від такого стягнення закон передбачає адміністративний арешт до 10 діб, а в разі злісного ухилення – кримінальну відповідальність та позбавлення волі терміном до 2-х років. Крім того, закон передбачає автоматизований арешт коштів злісного боржника.Начальник 

Красилівського РВ ДВС

 

 

М.В. Блажко