Мобільний телефон міської ради - 0970982508 27 травня 2019 року о 13-00 год. відбудеться позачергова 23-я сесія Красилівської міської радиРеєстраційний відділ працює за новою адресою: пл.Незалежності, 2 (адмінбудинок, 1-ий поверх)
пошук на сайті
Електронна приймальня Верховна рада Нормативні акти України Урядовий портал Хмельницька обласна рада Свято-Троїцький храм УПЦ Київського Патріархату Асоціація міст України Безоплатна правова допомога Проект Плану (Програми) соціально-економічного розвитку Красилівської міської ради

Красилівська міська рада » Новини » Боротьба за повітря

Боротьба за повітря

Новини (10.10.2018)

Шановні мешканці Красилівської ОТГ, давайте будемо не лише хазяйновитими, але і свідомими громадянинами, адже кожен з нас має законне право на безпечне для життя і здоров'я навколишнє середовище. 

 

 

Як загрожує здоров'ю дим від згорання сухих рослин і сміття?

Не кожен знає, що при згорянні листя та рослин виділяються важкі метали, чадний газ, окис азоту й багато інших канцерогенних сполук, що здатні викликати у людей ракові захворювання. Особливо важко доводиться людям, що страждають на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

 

Чи можна спалювати у себе на присадибній ділянці суху траву і листя? 

Заборона самовільного спалювання листя, сухої рослинності та сміття на території підприємств, організацій, домоволодінь, зелених насаджень та інших місцях передбачена Законами України «Про охорону атмосферного повітря», «Про відходи», “Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць», “Державними санітарними правилами охорони атмосферного повітря населених місць” та іншими нормативно-правовими актами.

Що загрожує тим хто палить сухі рослини і сміття у себе на городі? 

За порушення правил благоустрою, за шкоду завдану довкіллю та здоров’ю людей, порушник несе адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян в розмірі від 340 до 1360 гривень згідно ст. 152 КУпАП.

 

Що ж робити з опалим листям та сухостоєм, якщо немає змоги його вивезти на смітник?

Безпечним способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю, є компостування.

Компост з харчових відходів та дворового сміття на задньому дворі може значно зменшити необхідність утилізації таких відходів та зменшити кількість сміття, що викидається на сміттєзвалище. Найціннішою характеристикою компосту, як добрива,  вважається вміст у ньому великої кількості корисних речовин,  необхідних рослині для життя.

Використовувати компост в якості добрива, можна вже через рік після закладки.