Мобільний телефон міської ради - 0970982508 Реєстраційний відділ працює за новою адресою: пл.Незалежності, 2 (адмінбудинок, 1-ий поверх)
пошук на сайті
Електронна приймальня Верховна рада Нормативні акти України Урядовий портал Хмельницька обласна рада Свято-Троїцький храм УПЦ Київського Патріархату Безоплатна правова допомога

Красилівська міська рада » Новини » Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє

Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє

Новини (01.12.2016)

    12 листопада 2015 року на першій сесії сьомого демократичного скликання міський голова Красилова Анатолій Жовтан прийняв урочисту присягу. За рік діяльності на посаді міського голови зроблено чимало важливих кроків задля поліпшення життя красилівчан. Тож багато це чи мало, що покладено в основу його повсякденної напруженої роботи, що уже вдалося реалізувати і про подальші перспективи діяльності, ви дізнаєтесь, прочитавши запропоноване вам інтерв’ю.

 

Анатоліє Івановичу, вітаю Вас із першою річницею головування. Але вітаннями тут не обійдешся, поговорімо про досягнуте. Найпомітнішими у роботі мерії є ті позитивні зміни, які тішать красилівчан та гостей міста щодо благоустрою. Отож, що зроблено за рік?

    Незважаючи на складний для нашої держави час, впродовж року мої зусилля та зусилля моєї команди були спрямовані на те, щоб наше місто стало затишнішим, комфортнішим та безпечнішим.

    Так, завдяки злагодженій роботі єдиної команди в 2016 році вдалося провести поточний ремонт дорожнього покриття  та наступних центральних вулиць міста: М. Грушевського, Островського, Василя Стуса, Булаєнка, І.Франка, Центральна, Перемоги, Шевченка, Козацька, Ціолковського, Кошового, Морозівська, Михайлівська, перехрестя Ярослава Мудрого до вул. М.Грушевського, перехрестя вул. Верхівська до вул. Центральна, площа Незалежності, перехрестя вул. Добровольського до вул. Центральна. 

    Крім того, заасфальтовано заїзди до вулиць Яблунева, Левадна, Партизанська та Героїв УПА, проведено поточний ремонт дорожнього покриття вулиць Дачна та Воскресенська.

    Зважаючи на те, що в березні 2016 року, комісією з проведення обстеження стану дорожнього покриття вулиць міста,  визначено перелік найбільш аварійних вулиць та провулків міста, які потребують виконання робіт по підсипанню щебеневою сумішшю, в поточному році також проведено роботи по підсипанню наступних вулиць та провулків міста: Шевченка, Театральна, Гагаріна, Суворова,  Довженка, Маяковського, Петра Шемчука, Осіянська, Островського, Героїв УПА,  пров. Козацький, пров. Перемоги, пров. Центральний, пров. Щасливий, пров. Воскресенський, пров. Кобзаря.

Красилівчани все частіше беруть активну участь в покращенні міської інфраструктури. Так, врахувавши те, що ширина та рельєф вулиці Дубова унеможливлюють покриття її асфальтом чи підсипання щебеневою сумішшю, жителі вулиці проявили ініціативу і власними силами забетонували частину дороги. Матеріали для цих робіт надала Красилівська ЖЕК. Приємно, що в нашому Красилові живуть небайдужі, активні та працьовиті люди.

Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє

 

    На жаль, зважаючи на несприятливі погодні умови не вдалось провести поточний ремонт вулиць Коцюбинського, Комарова, Заводської, пров. М. Грушевський, відремонтувати прибудинкову територію багатоквартирного житлового будинку по вул. Я. Мудрого, 3. Вищевказані роботи будуть виконані на початку наступного року.

    Зважаючи на сприятливі погодні умови, за рахунок коштів міського бюджету в сумі один мільйон двісті тисяч гривень, в місті проведено будівництво тротуарів по вул. Центральна та вул. М. Грушевського (від повороту на вул. Мічуріна до Красилівської центральної районної бібліотеки), розпочато будівництво тротуару по вул. Перемоги.

Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє

 

Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє    Триває освітлення вулиць міста. Протягом року вже відновлено вуличне освітлення по вул. Поштова, вул. Долинна, пров. Василя Стуса, пров. Шевченка, пров. Яблуневий, пров. Новий, вул. Героїв УПА, вул. Партизанська,  пров. Зоряний, вул. Тиха, вул. Гетьманська, вул. Маяковського, пров. Шевченка, пров. Перемоги та  пров. Центральний, вул. Староцерковна.

Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє    Зважаючи на неспроможність існуючої системи освітлення міста ефективно використовувати енергоресурси, її високої споживчої вартості, неможливості забезпечити комфортне життя громади, за моєю пропозицією, із міського бюджету виділено кошти в сумі 200,0 тис. грн. та закуплено світлодіодні ліхтарі, які в 10 разів ефективніше ламп розжарювання, а термін служби в 25-30 разів більш тривалий. Світловіддача в даних ліхтарів 2 рази вище, ніж у компактних люмінесцентних ламп, у тому числі енергозберігаючих, і служать вони в 2-3 рази довше. Вони, практично, не гріються, а їх конструкція міцніше будь-яких інших ламп. На разі, розпочато роботи на заміну ламп розжарювання, що розташовані на центральних вулицях міста на вищевказані ліхтарі. Наступного року заплановано застосувати сучасне енергозберігаюче освітлення з використанням світлодіодних світильників для освітлення в'їзних та центральних вулиць міста.

 

    Для покращення благоустрою міського кладовища в квітні 2016 року зі сторони вулиці Морозівська встановлено 240 метрів нової огорожі та відремонтовано окремі секції старої огорожі. Роботи по заміні огорожі будуть продовжені на початку наступного року.

Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє

 

    Крім того, на виконання міської програми благоустрою, Красилівською ЖЕК щоденно згідно з графіками проводить прибирання, санітарні очистки міста. Відповідно до пори року, утримується належний стан автомобільних доріг. В межах фінансових призначень ремонтується мережа вуличного освітлення, висаджуються квіти та здійснюється догляд за зеленими насадженнями. В належному стані утримуються автобусні зупинки, пам’ятники, парк відпочинку, сквери. Продовжуються роботи над благоустроєм скверу Героїв Майдану – встановлена система поливу, посіяна трава, посаджено 216 кущів троянд.

Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє

 

 

Прокоментуйте будь ласка ситуацію із снігопадом, в епіцентрі якого нещодавно опинилось Ваше місто

    Так дійсно, Красилів опинився в центрі надзвичайної ситуації, яка насунула на Західну Україну. Протягом 13-14 листопада на території м. Красилова  за добу випала двомісячна норма опадів у вигляді мокрого снігу, який супроводжувався поривами вітру та хуртовинами. Екстремальний снігопад, з яким не справилась ні техніка, ні люди став для нас важливим уроком. Нашою командою, надано пропозицію на розгляд депутатів щодо придбання необхідної додаткової снігоочисної техніки. Вірю в те, що депутати її підтримають і вже в грудні 2016 року ми отримаємо нову техніку із необхідним обладнання для очистки тротуарів та міських доріг від снігу та забезпечимо готовність нашого міста до подібних катаклізмів у майбутньому.

 

 

На особистий прийом до Вас звертаються дуже різні люди із міста. Як часто зустрічаєтесь з міськими жителями? З якими питаннями вони йдуть? Що Вас найбільше вразило за цей рік під час особистих прийомів, що найбільше запам’яталося?

    - У мене не існує обмежень - прийомний день чи ні. Двері мого кабінету відчинені завжди. Буває, люди чекають на мене біля багатоквартирного житлового будинку в якому я проживаю або ж одразу по приїзду на роботу чи телефонують в нічну пору доби, адже існують проблеми, що потребують негайного вирішення. В основному жителі звертаються з проханням допомогти вирішити їм побутові проблеми, підвищити якість послуг, що надаються комунальними підприємствами міста та підвищити комфорт життя у місті. Однією із найбільших проблем, що хвилює красилівчан є зниження рівня води у криницях, а подекуди і повна її відсутність. З метою вирішення цієї проблеми, за моїм дорученням заступником міського голови Мариною Слободянюк та начальником Красилівського підприємства водопровідно-каналізаційного господарства Миколою Петруком проведено зустріч із колективним підприємством ,,Житомирводпроект’’, яке вже понад 20 років займається проектуванням артезіанських свердловин у різних областях України. Під час робочої зустрічі проведено огляд земельних ділянок по вул. Воскресенській та Перемоги, які відведені для будівництва артезіанських свердловин. За результатами проведеної зустрічі буда досягнута домовленість про виготовлення до кінця поточного року КП ,,Житомирводпроект’’, за рахунок коштів  міського бюджету в сумі 150,0 тис. гривень, проектної документації на будівництво артезіанських свердловин по вулицях Перемоги та Воскресенській та проведення їх розвідувального буріння. Вірю в те, що в наступному році ми побудуємо дані артезіанські свердловини. 

Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє    Вже тривалий час в окремих мікрорайонах міста красилівчани нарікають на якість питної води. Причина низької якості води – в застарілих водопровідних мережах, які повністю вичерпали свій технічний ресурс. Для часткового вирішення цього питання Красилівське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства визначило найбільш зношені ділянки міської водопровідної мережі. Це такі ділянки водогонів: Чернелівка – Красилів (280 метрів), водонасосна станція другого підйому на території машинобудівного заводу (180 метрів), вулиця Василя Стуса, 2 Б (70 метрів) та вулиця Василя Стуса, 8 А (50 метрів). Депутати міської ради, розуміючи гостроту цієї проблеми, виділили з міського бюджету на її вирішення 263 тисячі гривень. Ці кошти підприємство водопровідно-каналізаційного господарства використало на придання матеріалів, необхідних для проведення вищевказаних робіт, роботи будуть виконуватися власними силами підприємства. Надалі планується щорічно виділяти кошти на заміну пошкоджених міських водомереж.

    За рік під час особистих прийомів мене найбільше вразили люди, які маючи складні онкологічні та інші захворювання, мріють про елементарне – просто бути здоровими, та звертаються за матеріальною допомогою зі словами:,,Якщо допоможете у моїй біді – добре, а коли ні – значить, можливостей таких не маєте’’. Маю сказати, ми, фізично здорові, повинні ставитися до цих хворих людей з великою повагою та завжди допомагати їм.

 

 

Цього року, в більшості міст України, жителі, яких згідно із чинними законодавством наділені правом безкоштовного проїзду в міському транспорті, були позбавлені такої пільги. Як це питання вирішували Ви?    

     Незважаючи на те, що у 2016 році тягар відшкодування перевізникам коштів за перевезення громадян пільгових категорій покладено на місцеві бюджети, міській раді вдалося забезпечити безкоштовний проїзд в міському транспорті пільгових категорій громадян. З цією метою із бюджету міста виділено 450 тисяч гривень. Також, задля забезпечення безпеки пасажирів, виділено кошти міському перевізнику – Красилівській ЖЕК в сумі 55 тисяч гривень на придбання коліс для автобусів, що обслуговують маршрути міських пасажирських перевезень.

 

Однією з основних соціальних проблем більшості міст є проблема забезпечення дітей якісною дошкільною освітою через недостатню потужність діючих дошкільних навчальних закладів. Як ви вирішуєте цю проблему?

    В поточному році міській раді вдалось частково вирішити проблему із зменшенням черговості до дошкільних навчальних закладів міста. Це стало можливим завдяки спільній роботі єдиної команди  Красилівської міської ради, Красилівської районної державної адміністрації та адміністрації ДНЗ № 1 „Веселка”, яка спрямувала всі свої зусилля на проведення реконструкції старого корпусу дошкільного навчального закладу № 1 „Веселка”  та відкриття 1 вересня 2016 року нового дошкільного навчального закладу, у якому 70 маленьких красилівчан здобувають якісну дошкільну освіту. Сподіваюсь, що це лише початок  спільної роботи в напрямку підтримки закладів освіти та покращенні їх матеріально-технічної бази.

Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє

    Також міською радою виготовлено проект на будівництво дошкільного навчального закладу  на 100 дітей по вул. М. Грушевського, 1 в м. Красилів. Зважаючи на те, що   вартість вищевказаного будівництва складає 13,7 млн. гривень, Красилівською міською радою подано пропозиції до Красилівської РДА щодо включення даного об’єкту для фінансування за рахунок  коштів Державного фонду регіонального розвитку.

 

 

З Ваших слів, зрозуміло , що цього року міською радою активно виготовляються різноманітні проекти.  Який, на Вашу думку, соціальний проект вартий найбільшої уваги?   

    За моєю пропозицією, у місті планується здійснення реконструкції будівлі котельні по вулиці Партизанська, 3, під спортивно-реабілітаційний центр з басейном. Вже виготовлено проектно-кошторисну документацію для реконструкції цього об’єкта, на що з міського бюджету виділено 350,0 тисяч гривень.  На сьогоднішній день, вищевказана документація проходить державну експертизу. Згідно з проведеними розрахунками, вартість реконструкції складає 38,0 мільйонів гривень.

Рік на посаді: здобутки та плани на майбутнє

 

 

Для втілення такого широкомасштабного проекту потрібні кошти, які значно перевищують увесь міський бюджет. Як плануєте реалізувати даний проект?

    Так, дійсно сума реконструкції значно перевищує міський бюджет, який складає 20,0 мільйонів гривень разом із субвенціями та дотаціями. Тому власними зусиллями його реалізувати не вдасться. Ідея здійснення реконструкції будівлі котельні по вулиці Партизанська, 3, під спортивно-реабілітаційний центр з басейном виникла у нас спільно з головою Красилівською районної державної адміністрації Нілою Островською, тож реалізовувати даний проект будемо спільно єдиною командою шляхом залучення коштів із державного, обласного, районного та міського бюджетів.

 

 

Яким чином складаються Ваші відносини із органами виконавчої влади?

    Голова адміністрації Ніла Островська, добре знає проблеми міста, тому наші відносини із Красилівської районною державною адміністрацією будуються на засадах взаємодії та співпраці. Ми робимо все від нас залежне для покращення нашого рідного міста.  

 

 

А як із транскордонною співпрацею?

    Розуміючи важливість міжнародного співробітництва, на моє запрошення,  на День народження нашого міста, прибула офіційна делегація міста Зелюв Лодзького воєводства (Польща), на чолі з бурмістром (міським головою) Уршулею Сьверчиньською. Метою цього візиту було налагодження дружніх стосунків та співпраці між нашими територіальними громадами. Зараз ведемо перемовини щодо підписання угоди про співробітництво, яка надіюсь буде підписана на початку наступного року. Також наступного року плануємо налагодити співпрацю з європейським містами інших країн.

 

 

Приймаючи важливі рішення, з ким радитеся, кого кличете на підмогу? 

    Найближчі мої радники – це безпосередні мої заступники, які є абсолютно врівноваженими та кваліфікованими, а ще – секретар міськради , керуючий справами виконавчого комітету, а також депутатський корпус, члени міськвиконкому і начальники відділів. І взагалі, варто завжди пам’ятати, що ми – одна команда… Але, звісно, за будь-яке рішення відповідальність сповна несе міський голова.

 

 

Чи злагодженою є робота мерії та депутатського корпусу?

    На мою думку, співпрацю з депутатським корпусом міської ради налагоджено. Депутати та члени виконкому доповідають про наявні у місті проблеми. В свою чергу, пропоную учасникам таких зустрічей вносити свої пропозиції щодо їх вирішення, а також дати своє бачення в розвитку міста задля узгодженого складання планів їх виконання.

 

 

І на завершення. Традиційні побажання красилівчанам

    Шановні красилівчани! Я дякую усім Вам за Вашу підтримку, довіру та Ваші пропозиції Наразі я докладатиму всіх зусиль, щоб не підвести жодного з вас. Запевняю, що робитиму все можливе, аби передвиборні плани були втілені в життя, для людей, які в мене вірять.

    Шановні критики! Я вдячний кожному з Вас за конструктивну критику. Але хотілося б, щоб поряд із критикою звучали якісь реальні пропозиції щодо дій. Сказати, що щось неправильно – найлегше. Найтяжче – знайти вихід із певної складної ситуації. Якщо мої опоненти запропонують спільні дії у вирішенні наболілих питань,– охоче надам будь-яку допомогу. Готовий сьогодні простягнути руку допомоги критику, котрий вкаже мені правильний напрям моїх дій задля того, щоб покращити життя красилівчан. Впевнений, що сильна громада, де існує єдність. Де ж існують розбрати, ладу не буде.

    І наостанок, звертаюсь до Вас шановні красилівчани та гості нашого міста з проханням дбайливо ставитись до комунального майна, адже наше відношення свідчить про рівень нашої культури та вихованості. Закликаю Вас не стояти осторонь та повідомляти правоохоронні органи, якщо ви помітили, що хтось збирається викрасти частину нашого спільного майна. Пам’ятаймо, що лише спільними зусиллями можливо зробити наше місто затишнішим, комфортнішим та безпечнішим.

Інтерв'ю з міським головою