Мобільний телефон міської ради - 0970982508 Реєстраційний відділ працює за новою адресою: пл.Незалежності, 2 (адмінбудинок, 1-ий поверх)
пошук на сайті
Електронна приймальня Верховна рада Нормативні акти України Урядовий портал Хмельницька обласна рада Свято-Троїцький храм УПЦ Київського Патріархату Безоплатна правова допомога

Красилівська міська рада » Новини » Дошкільна освіта та культура є одними з найбільш пріоритетних галузей, що фінансуються з бюджету міста

Дошкільна освіта та культура є одними з найбільш пріоритетних галузей, що фінансуються з бюджету міста

Новини (25.01.2017)

Так сталося, що наприкінці 2014 року Верховною Радою України (далі – ВРУ) були внесені зміни до Бюджетного Кодексу України (далі – БКУ), відповідно до яких, дошкільна освіта та культура міста (далі – установи) переходили на фінансування з районного бюджету (раніше фінансувалися із міського). Разом з тим, до доходів районного бюджету було віднесено 25% податку на доходи фізичних осіб, які до цього надходили в місто. Розуміючи, що миттєво провести передачу таких повноважень майже неможливо, прикінцеві положення БКУ дозволяли у 2015 році продовжити фінансування установ з бюджету міста, але за рахунок дотації з бюджету району.

І взагалі дивними стали виглядати зміни до БКУ 2014 року після прийняття на початку 2015 року ВРУ Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», оскільки цей Закон чітко окреслив курс держави на децентралізацію владних повноважень з відповідним підкріпленням фінансовими ресурсами. Зважаючи на це, в прикінцеві положення БКУ щороку вносяться зміни, які ще на рік дозволяють фінансування дошкільної освіти та культури міста з міського бюджету за рахунок дотації з районного. Так сталося і цього разу. Хоча БКУ в існуючій редакції мав би стати ще одним стимулом для громад до об’єднання, оскільки, саме відповідно до нього, об’єднані громади набувають права на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, на управління та фінансування закладів культури, охорони здоров’я та освіти, що знаходяться на їх території.

Коштів дотації завжди не вистачало на повноцінне функціонування установ, а тому з міського бюджету щороку виділялися кошти на підтримку міських дитячих садків, будинку культури і бібліотеки. І щороку розмір такої підтримки зростав. Так, наприклад, якщо у 2015 році ця сума склала 434,4 тис. грн., то у 2016 році – вже 1838,2 тис. грн. За рахунок цих коштів фінансувався розвиток та зміцнення матеріально-технічної бази установ, а також допомога на оздоровлення працівникам, що не відносяться до категорії педагогічних, оскільки коштів, що виділялися з районного бюджету вистачало лише на захищені статті видатків (оплата праці, спожитих енергоносіїв, придбання продуктів харчування та медикаментів).

Враховуючи встановлений на 2017 рік ВРУ розмір мінімальної заробітної плати, а також відкриття у вересні минулого року трьох груп в реконструйованому старому корпусі дошкільного навчального закладу № 1 трьох додаткових груп, цьогорічної дотації на утримання установ вистачає лише на оплату праці (за умови зняття з педагогічних працівників з 01 січня надбавки за престижність), енергоносіїв та придбання 5 % необхідних продуктів харчування. Вирішень даної проблеми було небагато і кожне з них тягнуло за собою збільшення фінансового навантаження на сімейний бюджет громадян, а також ланцюжок незручностей та обмежень для найменших жителів міста та їх батьків.

Враховуючи ситуацію, що склалася, міським головою Жовтаном А. І. було прийняте рішення про винесення на розгляд міської ради питання виділення з бюджету міста 1,8 млн. грн. на фінансову підтримку міських дитячих садків, будинку культури та бібліотеки, що дало б змогу забезпечити в установах виплату встановленого законодавством розміру мінімальної заробітної плати, збереження 20-відсоткової надбавки за престижність педагогічним працівникам, 100-відсоткову оплату спожитих енергоносіїв та повне забезпечення необхідними продуктами харчування без підняття розміру батьківської плати.

Сьогодні дане питання було розглянуто на дев’ятнадцятій сесії міської ради. Після нетривалого обговорення міськими депутатами було прийняте одностайне рішення про підтримку запропонованого проекту рішення. А це значить, що установи мають необхідний фінансовий ресурс для стабільного функціонування протягом 2017-го бюджетного року, а позиція міського голови та депутатів міської ради ще раз довела, що дошкільна освіта та культура є одними з найбільш пріоритетних галузей, що фінансуються з бюджету міста.

 

В. Новохацький, заступник міського голови – начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності міської ради

Привітання міського голови із Великоднем