Мобільний телефон міської ради - 0970982508 Реєстраційний відділ працює за новою адресою: пл.Незалежності, 2 (адмінбудинок, 1-ий поверх)
пошук на сайті
Електронна приймальня Верховна рада Нормативні акти України Урядовий портал Хмельницька обласна рада Свято-Троїцький храм УПЦ Київського Патріархату Безоплатна правова допомога

Красилівська міська рада » Новини » Благоустрій міста – це спільна справа усіх красилівчан

Благоустрій міста – це спільна справа усіх красилівчан

Новини (29.05.2017)

Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту. Стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота міста – оцінка діяльності як місцевої влади, так і громадськості. Це показник рівня участі територіальної громади у вирішенні проблем та перспектив розвитку сфери благоустрою та комунального обслуговування населеного пункту.

Щороку Красилівською міської радою затверджується Програма благоустрою міста на поточний рік. При цьому, депутатами міської ради враховується потреби міста.

За останні роки в місті здійснюються дієві заходи щодо покращення благоустрою громадських місць – вулиць, тротуарів, парків, вуличного освітлення і та ін. Приємно також відмітити, що в місті є підприємства, установи, організації, фізичні особи-підприємці та громадяни, котрі створюють біля своїх будівель та житлових будинків належний благоустрій та озеленення. Стало традицією, найкращих з них, відмічати та нагороджувати до Дня міста.

Рішенням Красилівської міської ради № 3 від 26.06.2012 року затверджено Правила благоустрою території міста Красилова, які є обов’язковими для виконання підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, фізичними особами-підприємцями та жителями міста.

Тому, кожний житель міста, відповідно до Правил благоустрою міста Красилів, зобов’язаний:

- утримувати в належному стані закріплені за ними в установленому порядку території;

- прибирати присадибні ділянки та прилеглі території на відстані 10 метрів, включно до бордюру вулиці;

- не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів у сфері благоустрою міста;

- відшкодовувати в установленому порядку шкоду, що завдана порушенням законодавства з питань благоустрою міста особам, які її понесли, та територіальній громаді в цілому;

- укладати самостійно договори з Красилівською житлово-експлуатаційною конторою на вивезення побутових відходів.

Зазначеними Правилами також передбачені наступні обов’язки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців у сфері благоустрою міста:

-  утримувати в належному стані території, надані їм в установленому законом порядку, прилеглі території, а також закріплені за ними рішеннями виконавчого комітету міської ради території для прибирання; здійснювати їх благоустрій та озеленення;

-  постійно утримувати в належному стані фасади своїх будівель і споруд;

-  забезпечувати вивезення відходів на підставі укладених договорів із спеціалізованими підприємствами;

-  не допускати створення звалищ відходів, їх зберігання у несанкціонованих місцях;

-  встановлювати урни біля входу і виходу з адміністративних, торгівельних та інших будівель і споруд, біля торгових кіосків, павільйонів, та інших тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, об’єктів пересувної торгівлі;

-  не допускати течі води, а також побутово-фекальних та інших забруднених стоків на вулиці, газони, тротуари та у водойми. При поривах або пошкодженнях трубопроводів і теплотрас – усувати неполадки протягом доби, а каналізаційної мережі – негайно.

-  здійснювати, відповідно до чинного законодавства, видалення сухостою (сухих дерев, чагарників, сухих та поламаних гілок), постійний догляд і утримання в належному стані пішохідних доріжок та тротуарів.

-  на прилеглій території здійснювати регулярний покіс трави (газони скошують з висотою 6-10 см. Висота травостою, що залишається 3-5 см), знищувати зареєстровані підкарантинні рослини, не допускаючи їх цвітіння;

-  відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою, охорони навколишнього природного середовища, законодавства про відходи, забезпечувати виконання вимог діючих санітарних норм.

Водночас, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення) тягнуть за собою накладення штрафу на громадян – від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.); на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

Наш час диктує нові підходи до життя в громаді, у тому числі і до того середовища, в якому ми разом проживаємо.

Закликаю усіх красилівчан по новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність і дотримуватись Правил благоустрою міста. Давайте не будемо байдужими та разом подбаємо про чистоту і охайність біля власних садиб, магазинів, підприємств й установ.

Лише спільними зусиллями всієї громади ми зробимо наш Красилів містом європейського рівня.

 

А. Жовтан, міський голова

Інтерв'ю з міським головою