Красилівська міська рада » Новини » Красилівська „Данко”

Красилівська „Данко”

Новини (29.05.2017)

29 травня 2017 року минає 53 роки з дня трагічної загибелі юної красилівчанки Ганни Процюк. З квітня 1959 року вона працювала на кисневій станції Красилівського машинобудівного заводу, де щодня наповнювала киснем балони, необхідні у лікарні для важкохворих, у промисловості, в авіації.

Травневого дня 1964 року, її життя трагічно обірвалось внаслідок вибуху кисню на станції. Перемагаючи нестерпний біль, вона все ж встигла перекрити вентель, залишаючи на ньому обгорілу шкіру рук. У лікарні дівчина прийшла до тями, але не надовго. За свідченнями очевидців, в останню путь Ганну Процюк проводжав увесь Красилів. Вона спочиває вічним сном на старому кладовищі в м. Красилів. На її могилі знаходиться скромний обеліск з фотографією, надписом про те, що загинула при виконанні службових обов’язків та двома датами: народження і смерті – 22 грудня 1936 р. – 29 травня 1964 р.

Вчинок Ганни Процюк називають подвигом, а її місцевою „Данко”, тобто людиною, яка ціною власного життя попередила вибух на кисневій станції заводу та врятувала життя інших.

Сьогодні, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету міської ради Тетяна Романюк взяла участь у заході, присвяченому вшануванню світлої пам’яті Ганни Процюк. Перед присутніми виступив завідувач народного музею історії Красилівського району Сергій Мельничук, який розповів про життєвий шлях Ганни Процюк та її подвиг, а також кореспондент газети „Красилівський вісник” Галина Косюк, яка подякувала директору ТОВ „Красилівагромаш” Анатолію Чайчуку за ремонт пам’ятника на могилі Ганни Процюк.

На завершення заходу, присутні поклали квіти на могилу Ганни Процюк.

 

Красилівська „Данко”

Красилівська „Данко”

Красилівська „Данко”

Красилівська „Данко”


Ім'я:*
E-Mail:*
Введіть два слова, показаних на картинці: *

Міський голова

Міський голова Островська Н.В.

Написати лист міському голові
пошук на сайті
Електронна приймальня Верховна рада Нормативні акти України Урядовий портал Хмельницька обласна рада Свято-Троїцький храм УПЦ Київського Патріархату Безоплатна правова допомога