Мобільний телефон міської ради - 0970982508 Реєстраційний відділ працює за новою адресою: пл.Незалежності, 2 (адмінбудинок, 1-ий поверх)
пошук на сайті
Електронна приймальня Верховна рада Нормативні акти України Урядовий портал Хмельницька обласна рада Свято-Троїцький храм УПЦ Київського Патріархату Безоплатна правова допомога

Красилівська міська рада » Міська рада » Рішення » Рішення № 15 (від 12.04.2017 року)

Рішення № 15 (від 12.04.2017 року)

Міська рада » Рішення

Дата оприлюднення: 18.04.2017

Дата оновлення: ---

КРАСИЛІВСЬКА МІСЬКА РАДА

ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

РІШЕННЯ

двадцять четвертої сесії міської ради сьомого скликання

 

 

12.04.2017

Красилів

№ 15

 

 

Про розгляд звернення Філії УМГ,,Київтрансгаз’’ щодо зменшення ставки земельного податку для земель транспорту

 

 

Розглянувши звернення Філії УМГ «Київтрансгаз» ПАТ «Укртрансаз» щодо зменшення ставки земельного податку для земель транспорту, міська рада відмічає наступне. Заявник користується земельними ділянками міської комунальної власності на правах постійного користування. Відповідно до пункту 2 статті 92 Земельного Кодексу України право постійного користування земельною ділянкою набувають підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності, а юридичні особи, які не мають на це права, повинні, відповідно до пункту 6 розділу Х цього ж Кодексу, переоформити у встановленому порядку право власності або право оренди на такі земельні ділянки.

Для платників, що належать до державної та комунальної власності та які використовують землі територіальної громади міста відповідно до права постійного користування, ставка земельного податку визначена підпунктом 5.1 пункту 5 Положення про плату за землю, затвердженого рішенням міської ради від 21.06.2016 року № 1 «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2017 рік», та становить 3 відсотка від нормативної грошової оцінки таких земель. Філія УМГ «Київтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» використовує міські комунальні землі саме на основі права постійного користування, хоча, враховуючи п. 2 ст. 92 Земельного Кодексу України, не має для цього правових підстав, оскільки не відноситься ні до підприємств державної, ні до підприємств комунальної власності.

Шляхом повернення цієї ситуації у правове русло є оформлення заявником договорів оренди на земельні ділянки, які він використовує. Саме для пришвидшення таких процесів, Верховною Радою України 28.12.2014 року доповнено підпунктом 274.2 статтю 274 Податкового Кодексу України, що дозволило органам місцевого самоврядування встановлювати ставку земельного податку у розмірі 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності). Враховуючи такі зміни, міська рада щорічно, починаючи з 2015 року, встановлює на території м. Красилів плату за землю для таких земельних ділянок у максимально дозволеному законодавством розмірі.

Окрім того, на сесіях ради неодноразово розглядалися звернення підприємств, що, як і Філія УМГ «Київтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» просили зменшити ставку земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання, що не відносяться до державної та комунальної форми власності, а також ставку податку для земель транспорту. За результатами їх розгляду жодне зі звернень не було задоволено, що також повинно враховуватися при розгляді цього питання. 

Враховуючи вищесказане, відповідно до Податкового та Земельного Кодексів України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи, що земельний податок з юридичних осіб є одним з найвагоміших джерел надходжень до дохідної частини загального фонду бюджету міста, міська рада

ВИРІШИЛА:

Відмовити Філії УМГ «Київтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» у зменшенні на території м. Красилів ставки земельного податку та залишити без змін Положення про плату за землю, затверджене рішенням міської ради від 21.06.2016 року № 1 «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2017 рік».

 

 

Міський голова

А.Жовтан

Привітання міського голови із Великоднем
5 хвилин з міським головою (06.03.2018)
5 хвилин з міським головою